Okazja czyni złodzieja – policjanci przypominają o kilku zasadach, aby nie stracić swojego mienia

0
202

Wielu kierowców i pasażerów wysiadając z pojazdów nie zastanawia się nad tym, że zostawiając w samochodzie cenne przedmioty mogą skusić złodzieja. Pozostawiona na widoku torebka, telefon, nawigacja, laptop, tablet, aparat fotograficzny, itp. rzeczy mogą stać się cennym łupem dla przestępcy. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą naszego mienia, zwracamy się z apelem do wszystkich mieszkańców powiatu lubińskiego o niepozostawianie cennych rzeczy w samochodach. Złodziej tylko czeka na okazję. Właściwe zabezpieczenia mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Pamiętajmy, że to od nas w dużej mierze zależy, czy zostaniemy ofiarą przestępstwa – zwłaszcza kradzieży. Okazja czyni złodzieja. Dla niego wybicie szyby w aucie i zabranie torby pozostawionej na siedzeniu samochodu, zajmuje kilka, kilkanaście sekund. Dla złodzieja, często przypadkowego, nawet pusta torba, stara nawigacja, karton po komputerze czy telefonie ma wartość i budzi jego zainteresowanie. Bez większego zastanowienia wybije szybę, aby zabrać pozostawioną rzecz i sprawdzić, czy przypadkiem ma jakąś wartość.

Często wydaje nam się, że w pobliżu nie ma nikogo i pozostawiamy w samochodzie wartościowe przedmioty. Tłumaczymy sobie, że przecież wychodzimy z auta tylko na chwilę. Również tylko chwili potrzebuje złodziej, aby zabrać nasze cenne przedmioty. Lubińska Policja zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż ścigać, radzi pamiętać o kilku prostych zasadach:

– nigdy nie zostawiaj w widocznym miejscu w samochodzie wartościowych

przedmiotów,

– opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty;

– zawsze dokładnie zamykaj szyby i włączaj system alarmowy;

– na postój staraj się wybrać miejsca dobrze oświetlone;

– jeżeli jest to możliwe parkuj pojazd w miejscu, gdzie jest monitoring wizyjny.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.