Siódemka Miedź Legnica wygrała wojewódzki Puchar Polski

0
200

Szczypiorniści Siódemki Miedzi Legnica wygrali Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim i czekają na rywala z PGNiG Superligi Mężczyzn. W turnieju rozegranym w Kątach Wrocławskich legniczanie zmierzyli się z Forzą Wrocław oraz ŚKPR Świdnica i nie pozostawili złudzeń, która drużyna była najlepsza.

Do walki w Kątach Wrocławskich stanęły trzy pierwszoligowe zespoły. Siódemka Miedź Legnica zdecydowanie zdominowała jednak rozgrywki i bez większych kłopotów wygrała wszystkie spotkania. Legniczanie nie mieli z tym problemów nawet mimo kadrowych braków. W wojewódzkim Pucharze Polski nie zagrali Paweł Piwko oraz Mateusz Płaczek, natomiast w ich miejsce wystąpili młodzieżowi reprezentanci kraju Wojciech Styrcz i Paweł Paterek.

Podobnie jak przed rokiem, Siódemka Miedź Legnica okazała się najlepsza. Podopieczni Pawła Wity rozgromili Forzę Wrocław 23:13 oraz ŚKPR Świdnica 23:11 i zostali sklasyfikowani na pierwszym miejscu w turnieju. Za plecami Siódemki uplasował się zespół ze Świdnicy, który pokonał wrocławian 21:18.

Wygrana w Kątach Wrocławskich dała legnickiej drużynie awans do Pucharu Polski na szczeblu krajowym. W pierwszej rundzie przeciwnikiem legniczan będzie przedstawiciel PGNiG Superligi Mężczyzn, a mecz odbędzie się na parkiecie w Legnicy.

Siódemka Miedź Legnica Forza Wrocław 23:13 (10:7)

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski, Dekarz – Majewski 1, Przybylak 3, Koprowski 2, Ziemiński 3, Bogudziński 3, Drozdalski, Styrcz 2, Mosiołek 2, Paterek 2, Gregułowski 4, Skiba 2.

Siódemka Miedź Legnica ŚKPR Świdnica 23:11 (12:7)

Siódemka Miedź: Dekarz, Mazur – Majewski 1, Przybylak 3, Koprowski 1, Styrcz 4, Ziemiński 2, Bogudziński 5, Paterek, Drozdalski 1, Światłowski, Gregułowski 2, Skiba 4.

ŚKPR Świdnica Forza Wrocław 21:18

 Końcowa tabela turnieju Pucharu Polski:

  1. Siódemka Miedź Legnica 6 pkt.
  2. ŚKPR Świdnica – 3 pkt.
    3. Forza Wrocław – 0 pkt.

Zdjęcie: Siódemka Miedź Legnica

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.