Fotostopem przez Świat- rajskie widoki, kultura, religia i codzienne życie mieszkańców Indonezji.

0
497

15 listopada o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej 15 w Głogowie odbędzie się kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Fotostopem przez Świat. Tym razem Grażyna i Stefan Sroczyńscy zapraszają głogowian na spotkanie z Adamem Borysiewiczem, będzie pokaz filmu oraz prelekcja zdjęć. Poznajcie piękno i prawdziwe oblicze Indonezji…

— Film, który zostanie wyświetlony opowiada o wyprawie do Indonezji. Kraj ten posiada około 18 000 rajskich wysp, zróżnicowaną, różnorodną faunę i florę, odmienną od naszej kulturę oraz niecodzienne rytuały religijne. Dokument przedstawia zdjęcia największych waranów na świecie, piękne krajobrazy wyspy Bali, jej mieszkańców oraz ich codzienne życie. Reżyser uchwycił w filmie między innymi tradycyjny pogrzeb na wyspie Sulawesi, w czasie którego na oczach uczestników zabito 21 byków. Prelekcja dotyczyć będzie innego spojrzenia na kraj muzułmański, na położenie, zagrożenia i analizę ostatnich wydarzeń w Indonezji — mówi Grażyna Sroczyńska.

Fotostopem przez Świat -15 listopada, godzina 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Zapraszają Grażyna i Stefan Sroczyńscy oraz ich gość specjalny Adam Borysiewicz.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.