Uroczyście i patriotycznie – tak było dziś w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

0
383

Dzisiaj, punktualnie o godzinie 11.11 we wszystkich placówkach oświatowych 
podległych Gminie Miejskiej Głogów został odśpiewany hymn państwowy. Po Mazurku Dąbrowskiego dzieci oraz młodzież z głogowskich szkół zatańczyły tradycyjny taniec narodowy czyli poloneza. Podniosła atmosfera i uroczyste apele odbyły się zarówno w szkołach, jak i w przedszkolach. Ubrani w odświętne stroje najmłodsi głogowianie godnie uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. My postanowiliśmy sprawdzić, jak obchody 100-lecia odzyskania niepodległości świętowali uczniowie z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie.

Tutaj uroczysty był nie tylko jeden dzień, ale cały tydzień!

Już od poniedziałku dzieci przychodziły do szkoły ubrane odświętnie, a każdy uczeń Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie z dumą nosił biało-czerwony kotylion.

Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się już wiele tygodni temu. Ustalenia dotyczące formy i przebiegu obchodów zostały przedyskutowane i uzgodnione podczas sierpniowej rady pedagogicznej. Wówczas też zostały rozdzielone zadania, które były realizowane przez nauczycieli tak, żeby dzisiaj ukoronować to wszystko i móc wspólnie świętować to jakże ważne Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości — mówi Marek Cymbaluk, dyrektor Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie i dodaje — Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole uroczystości, spotkania, imprezy odbywały się już od poniedziałku. Dzisiejsze uroczystości były punktem kulminacyjnym obchodów.

W czwartek 100 uczniów wzięło udział w wyjątkowym biegu- dzieci z dużym zapałem, chętnie i bez najmniejszych problemów pokonały dystans 1918 metrów. Na czele biegł dyrektor Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie – pan Marek Cymbaluk. Pogoda dopisała, uczniowie byli bardzo zmotywowani i zadowoleni. Bieg odbył się w radosnej atmosferze. Nie brakowało również entuzjastycznych kibiców- dopingowali nie tylko rodzice, ale również zupełnie przypadkowi przechodnie.

Oklaski, uśmiechy, zadowolenie, zmęczenie i pot- wszystko w jednym celu, by godnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości!

Zmęczenia po wczorajszym biegu na próżno było dziś szukać wśród uczniów siódemki! Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy głośno, donośnie i z należytą powagą odśpiewali hymn państwowy.Poloneza zatańczyli uczniowie z najmłodszych klas, ci starsi oraz przedstawiciele grona pedagogicznego.

Tego dnia królowały oczywiście biało-czerwone barwy i hymn państwowy. Dziś ważniejsza od matematyki czy chemii była lekcja patriotyzmu, nauka miłości do kraju, poszanowania symboli polskości oraz godne uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W końcu znajomość hymnu państwowego jest równie ważna jak czytanie i dodawanie…

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.