Świętowanie w Grębocicach!

0
319

Wójt Gminy Grębocice serdecznie zaprasza 11 listopada 2018r. do Grębocic na uroczyste obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Honorowa warta przy pomniku Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny w Grębocicach, wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego, koncert Małgorzaty Ostrowskiej i pokaz fajerwerków to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji tego historycznego wydarzenia.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 14.00 pod pomnikiem Zasłużonym w Walce o Niepodległość Ojczyzny. Tam na miejscu odbędzie się uroczysta odprawa warty, odśpiewanie Hymnu Państwowego i złożenie kwiatów.

Honorową wartę przy pomniku trzymać będą strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Grębocice w replikach mundurów wojsk legionowych z 1918r. z maciejówką na głowie.

Ponadto dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej Grębocicach wypuszczą w powietrze kilkaset balonów biało czerwonych na znak uczczenia poległych w walkach o Niepodległość.

O godz. 14.30 w kościele parafialnym pw. Św. Marcina w Grębocicach odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, podczas której zostanie odsłonięta tablica upamiętniającą 100-lecie Niepodległości.

Po mszy odbędzie się Piknik Niepodległościowy w parku w Grębocicach, uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, koncert Orkiestry Dętej OSP Kwielice oraz występy dzieci i młodzieży szkolnej oraz przedszkolaków.

Dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie darmowa grochówka, kiełbasa oraz drobne upominki patriotyczne.

Dla dzieci: darmowa karuzela, ciuchcia, stoisko z watą i wiele innych atrakcji.

Na zakończenie o godz. 18.00 odbędzie się koncert z udziałem Małgorzaty Ostrowskiej, a o godz. 19.00 pokaz fajerwerków.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.