Słodka Julka w Grębocicach

0
332

Lekarze i pielęgniarki z Miedziowego Centrum Zdrowia wykonywali dzisiaj w Grębocicach badania przesiewowe pod kątem cukrzycy u dzieci z terenu Gminy Grębocice. Akcja zorganizowana została na terenie gimnazjum w Grębocicach.

Badaniami objęci zostali uczniowie ze Szkół Podstawowych w Grębocicach i Rzeczycy oraz gimnazjaliści. Wszystko odbywało się w ramach projektu “Słodka Julka” który jest wspólnym przedsięwzięciem m.in. OZPN Legnica, MCZ, klubu Zagłębie Lubin i KGHM Polska Miedź.

Naszym głównym celem jest pokazanie, że wszystkie dzieci są takie same, mimo chorób przewlekłych , które je dotykają. One mają prawo żyć normalnie, normalnie funkcjonować w grupie rówieśniczej, by mieć marzenia, by uprawiać sport i żeby po prostu normalnie żyć – mówiła Maria Kajdan, prezes OZPN Legnica.
Projekt ma nazwę “Słodka Julka”, bo osobą przewodnią w cyklu wszystkich spotkań jest Jula, 8 – latka z Warmątowic Sienkiewiczowskich, wsi z gminy Krotoszyce. MCZ jest współtwórcą tego projektu. – Myślę, że ten projekt to trafiony pomysł i sprawdzi się, bo jest oparty na prawdziwym przykładzie, konkretnej osobie, fantastycznej dziewczynce i jej mamie – mówił Waldemar Sułek, wiceprezes ds. finansowych MCZ w Lubinie.
Oprócz badań dzieci, pod fachowym okiem specjalistów przygotowywały zdrowe kanapki i obejrzały film o Słodkiej Julce.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.