Chciał za pomocą kradzionej karty płatniczej wypłacić pieniądze – usłyszał zarzuty

0
271

Polkowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania wypłat przy pomocy skradzionej karty płatniczej bankomatów w Polkowicach. Sprawca wszedł w posiadanie karty oraz innych rzeczy należących do pokrzywdzonych w wyniku kradzieży z włamaniem do jednego z polkowickich lokali usługowych, za co teraz odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że za kradzieżą z włamaniem do jednego z polkowickich lokali usługowych może stać 22-letni mieszkaniec Polkowic. W wyniku tego zdarzenia łupem sprawcy padł plecak z zawartością dokumentów, kart bankomatowych oraz kluczyków samochodowych. Podejrzewany mężczyzna jeszcze w tym samym dniu kiedy doszło do włamania, próbował za pomocą przywłaszczonych kart wypłacić pieniądze z polkowickich bankomatów.

Funkcjonariusze po weryfikacji zgromadzonego w tej sprawie materiału dowodowego zatrzymali wytypowanego polkowiczanina. 22-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za wymienione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.