Legnicka „dziewiątka” stworzy laboratorium XXI wieku

0
193

Szkoła Podstawowej nr 9 w Legnicy wygrała konkurs, ogłoszony przez Fundację KGHM Polska Miedź, pn. „Laboratoria XXI wieku” i zdobyła główną nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

O granty na nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych rywalizowały 36 szkoły podstawowe z siedmiu powiatów Zagłębia Miedziowego. Fundacja wybrała pięć najlepszych projektów. Projekt Anny Szczepanik, nauczycielki fizyki i chemii z legnickiej SP 9, „Naukowiec z podstawówki” znalazł się wśród najlepszych.

Na utworzenie klasopracowni fizyczno-chemicznej otrzymamy największą darowiznę, w kwocie 100 tysięcy złotych – mówi dyrektor szkoły, Katarzyna Hornicka. – To wielka dla nas radość i wyróżnienie.

Projekt jest rozłożony w czasie i składa się z trzech etapów. Pierwsze półrocze 2018/2019 – to stworzenie klasopracowni fizyczno-chemicznej za środki finansowe otrzymane od KGHM. W drugim semestrze oraz w roku szkolnym 2019/2020 odbywać się będą zajęcia z fizyki i chemii dla uczniów szkoły – pokazy, doświadczenia eksperymenty prowadzone przez autorkę projektu, Annę Szczepanik. W trzecim etapie (2020/2021) szkoła nawiąże współpracę z pracowniami wyższych uczelni oraz z firmami ośrodkami naukowymi na terenie Dolnego Śląska. Będzie też popularyzować możliwości rozwoju zawodowego w regionie, organizować pikniki naukowe, promować uczelnie techniczne oraz kierunki studiów kształcących w zawodach poszukiwanych na lokalnym rynku pracy.

Konkurencja była ogromna – mówi Jarosław Twardowski, Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź. – Tym większe gratulacje należą się zwycięzcom. Kreatywność nauczycieli była niezwykła, a popularność konkursu bardzo nas ucieszyła. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w niełatwej dziedzinie.

Fot. Fundacja KGHM Polska Miedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.