Kolarze CCC Sprandi Polkowice w polkowickich szkołach

0
304

Po intensywnym sezonie kolarze wreszcie mogą trochę odetchnąć. Okres startów, częstych podróży i ciężkich treningów dobiegł końca, więc zawodnicy CCC Sprandi Polkowice wykorzystali ten spokojniejszy czas, by odwiedzić swoich najmłodszych kibiców.

Kamil Gradek, Paweł Cieślik i Paweł Bernas wybrali się do Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. A. Fiedlera w Polkowicach. Przeprowadzili tam dwie lekcje wychowania fizycznego. Rozpoczęły się one od wspólnej rozgrzewki, a po niej uczniowie wykonywali ćwiczenia ogólnorozwojowe, na przygotowanym przez kolarzy torze przeszkód.

Po tej aktywności był czas na pytania oraz pamiątkowe zdjęcia, a każdy z uczestników wyszedł ze spotkania z upominkami ufundowanymi przez Gminę Polkowice.

Jak to zwykle w życiu zawodowego sportowca bywa, bo wyścigu odbywa się konferencja prasowa. Podobnie było i tym razem, gdyż po zajęciach z wychowania fizycznego, Kamil Gradek, Paweł Cieślik i Paweł Bernas udali się do „biura prasowego” w szkolnej czytelni, gdzie odpowiadali na pytania młodych dziennikarzy szkolnej gazetki. W ciągu 45-minutowego wywiadu poruszane były tematy popularyzacji kolarstwa szosowego, promocji zdrowego trybu życia, a także nauki kulturalnego dopingowania przy trasie.

Całość została zakończona wręczeniem kolejnych upominków oraz wpisaniem się do szkolnej księgi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.