Cyberprzemoc – spotkanie lubińskich policjantek z uczniami

0
303

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Lubinie pn. „Bezpieczny Junior”, dnia 5 listopada br. odbyło się spotkanie funkcjonariuszek z uczniami Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubnie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjantki starały się uświadomić dzieciom, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą także liczne zagrożenia.

Funkcjonariuszki podczas spotkania omówiły najczęściej występujące formy przemocy w wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego: nękanie, straszenie, publikowanie ośmieszających zdjęć i filmów, szantaż, podszywanie się za kogoś innego, pisanie obraźliwych komentarzy i wyzwisk.

Policjantki ostrzegały uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwróciły także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcały uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób. W trakcie spotkania funkcjonariuszki omówiły z dziećmi odpowiedzialność prawną osób nieletnich. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wizyta przedstawicieli Policji w szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażone są w wirtualnym świecie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.