„Historia ukryta w piosenkach”- muzyczno- multimedialna opowieść o historii Polski.

0
294

W niedzielę, 11-go listopada w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie odbędzie się koncert z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Historia ukryta w piosenkach” to muzyczno- multimedialna opowieść o historii Polski ostatnich 100 lat w wykonaniu 10 osobowego zespołu instrumentalno- wokalnego. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00, wstęp wolny.

Koncert „Historia ukryta w piosenkach” jest rodzajem multimedialnego koncertu-opowieści, na którego program składa się kilkanaście polskich piosenek z repertuaru takich artystów jak Mieczysław Fogg, Sława Przybylska, Jeremi Przybora, Wojciech Młynarski, Stanisław Sojka czy Grzegorz Ciechowski i Grzegorz Turnau, wykonywanych we współczesnych aranżacjach.

Utwory obejmują blisko 100 lat historii polskiej piosenki, która towarzyszyła najbardziej tragicznym i dramatycznym wydarzeniom w dziejach naszego kraju. Wszystkie piosenki składają się na swoistą historię, której wątkiem wiodącym jest Polska.

Wykonawcy to 10 osobowy zespół instrumentalno-wokalny, w skład którego wchodzą artyści i ludzie sceny z kręgu zielonogórskiego środowiska muzycznego i aktorskiego.
Zespół pracuje pod kierownictwem muzycznym pianisty Alberta Bezdziczka. Całość wiązana jest słowem przez moderatora i ilustrowana pokazem multimedialnym z wykorzystaniem archiwalnych fotografii i filmów prezentujących poszczególne okresy historii Polski ostatnich 100 lat.

Skład zespołu:

Albert Bezdziczek – fortepian, kierownictwo muzyczne
Janusz Lewandowski – bass, kontrabas
Edward Piniuta – perkusja
Mateusz Skrzypczak – saksofon
Stanisław Żaczek – gitara
Katarzyna Pusowska – skrzypce

Anna Kalinowska, Jadwiga Macewicz, Przemek Szczotko – śpiew
Andrzej Winiszewski – słowo wiążące, multimedia.

 

Źródło:MOK Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.