„Świeć przykładem” – spotkanie policjanta z milusińskimi

0
287

Policjant Wydziału ds.Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ramach prowadzonej akcji „Świeć przykładem” odwiedził milusińskich w Przedszkolu „Klub Małego Montessorka”. Aspirant sztabowy Andrzej Jurkowski uświadamiał dzieciom poruszającym się po drodze o obowiązku używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Policjant Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w ramach prowadzonej akcji „Świeć przykładem” odwiedził milusińskich w przedszkolu “Klub Małego Montessorka” w Legnicy, aby uświadomić im jak ważnym dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych na drodze. Na początku spotkania policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mogli m.in. dowiedzieć się jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na przejściu oznakowanym lub nieoznakowanym z sygnalizacją świetlną lub bez niej.

Podczas spotkania asp. szt. Andrzej Jurkowski szczególną uwagę zwrócił na to, jak ważne jest noszenie w odpowiednim miejscu elementów odblaskowych, gdy stajemy się użytkownikami dróg. Uczniowie wspólnie z policjantem obejrzeli film o odblaskach, który przekonał największych niedowiarków o potrzebie używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drogach. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało opaskę odblaskową ufundowaną przez Fundację KGHM Polska Miedź.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.