Przyjdź do Galerii Ring na wykład o kulturze niezależnej prof. Ryszarda Woźniaka

0
279

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza we wtorek (30 października) na wykład profesora Ryszarda Woźniaka, wybitnego polskiego malarza. W Galerii Ring artysta opowie o ruchu kultury niezależnej w Polsce lat 80. Początek godz. 10.00, wstęp wolny.

Będzie to czwarty i ostatni wykład w ramach projektu „Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości” . Poprowadzi go Ryszard Woźniak – jeden z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich, performer, autor tekstów i pedagog. Współtwórca słynnej formacji artystycznej GRUPPA i propagator kultury niezależnej. Artysta obecnie prowadzi pracownię malarstwa w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. We wrześniu gościł w Legnicy ze swoją wystawą „Plądrografia”.

Interdyscyplinarny projekt artystyczno–edukacyjny „Odcienie bieli i czerwieni. Sztuka w poszukiwaniu tożsamości” dotyczy historii, analizy i interpretacji takich pojęć jak tożsamość, patriotyzm, przynależność do grupy czy narodu na przykładzie dziejów naszego kraju i regionu. Inspiracją dla projektu jest rocznica 100–lecia odzyskania niepodległości. Dofinansowany został przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.