„Nie nowotworom u dzieci” – badania profilaktyczne dla najmłodszych mieszkańców Głogowa!

0
300
konferencja prasowa Rafael Rokaszewicz

Rusza nowy program profilaktyki zdrowotnej w Głogowie! W dniach 30 listopada i 1 grudnia odbędą się w naszym mieście bezpłatne badania USG dla dzieci. W ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci “ przebadanych zostanie 140 najmłodszych mieszkańców Głogowa, w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Kiedy i jak można zarejestrować dziecko?

Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, czas przebadania jednego dziecka to około 15-18 minut. Bezpośrednio po wizycie rodzice otrzymają wynik, a także w razie konieczności porady lekarskie.

Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda, który stanie na parkingu przy hotelu Qubus, ul. Pl Konstytucji 3-go Maja w Głogowie.

Udział w badaniach bez rejestracji nie jest możliwy! Zapisy odbędą się w dniach od 12-14 listopada, w godzinach od 16.00 do 19.00. Dziecko rejestrujemy pod numerem telefonu 883 758 721.

Liczba miejsc jest ograniczona- decyduje kolejność zgłoszeń!

W czasie badań USG dzieci będzie również prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach akcji „Dzień Dawcy Szpiku z Fundacją Ronalda McDonalda”.

— To bardzo ważne, aby już od najwcześniejszych miesięcy, od najmłodszych lat życia, gdy tylko widzimy niepokojące sygnały przebadać dzieci (…) Będą to duże, przekrojowe badania, które mogą stwierdzić czy jest coś niepokojącego — mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Pomysłodawcą zorganizowania badań profilaktycznych dla dzieci w Głogowie jest Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.

W onkobusie będą dwie aparatury i dwóch lekarzy specjalistów, co umożliwi badanie dwójki pacjentów jednocześnie. Akcja skierowana jest do wszystkich dzieci, ale oczywiście najbardziej na takie badania powinni udać się rodzice, którzy obserwują niepokojące objawy u swoich pociech. Wskazaniem do wykonania specjalistycznych badań USG są między innymi: bóle brzuszka, kolki, długotrwałe gorączki i kaszel.

Dzieci będą przebadane od szyi- tarczyca, po jamę brzuszną, aż po narządy rodne. W przypadku, gdy badania wskażą jakiekolwiek nieprawidłowości, rodzice od razu otrzymają wskazówki, do jakiego lekarza należy się udać na dalszą konsultację.

— To jest pierwsze takie przedsięwzięcie w Głogowie, ale jeżeli tylko się sprawdzi, a wierzę w to, że tak, to będziemy chcieli razem ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi kontynuować również to w przyszłych latach, w przyszłym roku — deklaruje Rafael Rokaszewicz.

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.