Legnica krainą piosenki

0
281

Dzisiaj w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” startuje trzydniowy I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Poezji Śpiewanej „Kraina Piosenki”. Patronat Honorowy nad festiwalem objął prezydent Tadeusz Krzakowski.

W poniedziałek i wtorek w SDK „Kopernik” przy ul. Koziorożca odbędą się przesłuchania, w których udział weźmie 75 wykonawców. Koncert finałowy festiwalu zaplanowany jest na środę (31 października) na godzinę 11.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy. Wstęp wolny.

Festiwal, mający przede wszystkim formułę konkursową, to przedsięwzięcie, którego celem jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego młodych solistów i zespołów. Organizatorzy – SDK „Kopernik”, działający przy Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Muzyczna Kraina Weroniki Kwaśny, wierzą, że to trzydniowe spotkanie będzie nie tylko sprawdzianem możliwości wokalnych i wokalno-instrumentalnych uczestników, ale stanie się ono również płaszczyzną wymiany doświadczeń i wiedzy oraz okazją do nawiązania nowych przyjaźni i kontaktów muzycznych.

W festiwalu udział wezmą różne grupy wiekowe – od przedszkolaków po tegorocznych maturzystów. Bardzo ważnym założeniem regulaminowym tego przedsięwzięcia jest dobór piosenki do wieku wykonawcy, dlatego też, spośród 123 zgłoszeń do prezentacji festiwalowych dopuszczonych zostało tylko 75 wykonawców z Podkarpacia, Śląska, Wielkopolski, Lubelszczyzny i Dolnego Śląska. W puli nagród znajdują się m. in. dwutygodniowa kolonia artystyczna, unikatowa Ławeczka Prezesa LSM oraz wiele innych nagród rzeczowych.

Laureatów wyłoni jury w składzie: Krystyna Piotrowska – jurorka liczących się festiwali o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, kompozytorka i trenerka śpiewu, pomysłodawczyni i reżyserka wielu wydarzeń artystycznych z udziałem dzieci i młodzieży. Bartosz Jaśkowski – wokalista, kompozytor, tekściarz i aktor związany z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Michalina Maruniak – wokalistka zespołu Kminek, wcześniej związana również z Centrum Uśmiechu. Dawid Sierpina – instrumentalista, śpiewak, pedagog oraz Mateusz Kazimierski – młody kompozytor i wokalista z teatralnym zacięciem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.