Przyjdź i zobacz jak żyli głogowscy mieszczanie- meble, przedmioty oraz moda, która panowała ponad sto lat temu!

0
211

„Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą już od czwartku, 25 października, będzie można zwiedzać w muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Otwarcie wystawy będzie także okazją do promocji najnowszego, dziewiątego już numeru Głogowskich Zeszytów Naukowych.

Na przełomie XIX i XX wieku Głogów był miastem mieszczańskim. Jak żyli miejscowi kupcy, lekarze czy też przemysłowcy? Być może w pewnym stopniu odpowie na to pytanie najnowsza wystawa głogowskiego muzeum.

 — Jednym z elementów ekspozycji jest odtworzony mieszczański salon jako serce domu, w którym toczyło się życie rodzinne oraz towarzyskie. Obejrzeć będzie można więc w nim meble i przedmioty, które mogły znajdować się w podobnych salonach ponad sto lat temu.

Niewątpliwie cennym uzupełnieniem wystawy są stroje ukazujące to, jaka moda panowała w ostatnich latach wieku XIX i pierwszych latach wieku XX. Tu warto podkreślić, że głogowianie nadążali za wówczas panującą modą — mówi Maciej Iżycki, Dział Organizacji Wystaw Wydawnictw i Promocji Pracownica Edukacyjna, Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie.

Na wernisaż wystawy „Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie zaprasza w czwartek, 25 października o godzinie 17.00. 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.