Coraz lepiej! W 2014 wygrał uzyskując 53,38% głosów, w tym roku zdobył aż 61,17% poparcia!

0
282
TutajGLOGOW.pl Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz

16 568 głogowian w minioną niedzielę oddało swój głos na Rafaela Rokaszewicza. Kontrkandydaci pozostali daleko w tyle za zwycięzcą, który uzyskał aż 61,17% poparcia. Na Przemka Bożka zagłosowało 8 570 mieszkańców (31,64%), a 1949 osób postawiło znak „x” przy Sławomirze Majewskim (7,20%). Wielka radość, liczne gratulacje i miłe słowa od głogowian zdają się nie mieć końca…

Rafael Rokaszewicz dziękuje mieszkańcom Głogowa za okazałe wsparcie i zaufanie – Drodzy głogowianie chciałem wam serdecznie podziękować za oddane głosy na mnie i moich radnych. To ogromne zaufanie, jakim mnie obdarzyliście już po raz drugi. Będę robił wszystko, aby nie zawieść tego zaufania, aby wspólnie z wami tak prowadzić Głogów, abyśmy wszyscy byli dumni z naszego miasta.

Głogowianie tym razem nie mieli wątpliwości, ale przypomnijmy, że poprzednia walka o fotel prezydenta Głogowa była bardzo wyrównana i nie zakończyła się na pierwszej turze…

Rafael Rokaszewicz objął stanowisko prezydenta miasta Głogowa w 2014 roku.W pierwszej turze uzyskał 10073 głosów, Jan Zubowski niewiele mniej bo 9471 głosów.O zwycięstwie zadecydowała druga tura.

Z przewagą blisko 1500 głosów nad swoim rywalem, uzyskując 53,38% głosów to właśnie Rafael Rokaszewicz 30 listopada 2014 został wybrany na prezydenta Głogowa. Po ośmiu latach prezydentury Jana Zubowskiego fotel prezydenta objął 41-letni wówczas Rafael Rokaszewicz.

W tym roku wszystko wskazywało na to, że Panowie znów zawalczą o głosy i poparcie mieszkańców Głogowa. Jednak 12 września podczas konferencji prasowej Jan Zubowski poinformował opinię publiczną, że z powodów osobistych nie będzie startował w wyborach. Tak więc do kolejnego starcia po latach nie doszło, a nowym przeciwnikiem z ramienia PiS w walce o fotel prezydenta miasta był Przemysław Bożek. Nowy kandydat zdobywając poparcie na poziomie 31,64% nie zagroził mocnej, wypracowanej przez ostatnie cztery lata, pozycji Rafaela Rokaszewicza.

W Głogowie zatem nic się nie zmienia – to Rafael Rokaszewicz będzie sprawował stanowisko prezydenta miasta przez kolejne pięć lat!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.