Kłobuczyn laureatem jubileuszowego konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2018”

0
307

Konkurs zorganizowany przez samorząd wojewódzki już po raz dziesiąty, jako jeden z elementów wsparcia dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej.

Konkurs, podobnie jak w roku poprzednim, zorganizowany został w czterech kategoriach: Najpiękniejsza Wieś, Najpiękniejsza Zagroda, Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi oraz Najlepszy start w odnowie wsi. Do tegorocznej edycji, zgłoszono ogółem 20 wsi z 13 gmin.

W Kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” Kłobuczyn, gmina Gaworzyce zajęła III miejsce. Kłobuczyn wyprzedziły: „Nasze wspólne miejsce odpoczynku Opawska Przystań” – Opawa, gm. Lubawka – I miejsce i „Taniec to pasja, miłość i sposób na życie – Akademia Ruchu Goworów” – Goworów, gm. Międzylesie – II miejsce.

Projekt „Strefa gier w kasztanowej wsi” wygrał m.in. dlatego, że chodziło w nim o coś więcej niż stworzenie miejsca spotkań. – Głównym zamiarem jego wykonawców było pokazanie, że razem można zrobić więcej. Że wspólna praca, poprzez aktywizację wszystkich grup społecznych we wsi, nie tylko ich zintegruje, ale przyniesie wymierne efekty dla całej wsi- uzasadniało jury.

Największym pięknem wioski Kłobuczyn są jej wyjątkowi mieszkańcy– podkreślali mieszkańcy odbierając nagrodę.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.