20-lecie Powiatu Legnickiego – kolejna odsłona obchodów

0
269

Z okazji przypadającej w tym roku dwudziestej rocznicy powstania Powiatu Legnickiego długoletnim pracownikom Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz osobom współpracującym z tą jednostką, którzy nie mogli uczestniczyć w obchodach jubileuszowych 27 września br. wręczono pamiątkowe medale wybite socjalnie z tej okazji.

W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli film pokazujący dwudziestoletnią historię powiatu i otrzymali albumy prezentujące jego przyrodę i architekturę. Uroczystość umilił występ artystyczny Barbary Twardosz-Droździńskiej– pieśniarki, mającej w swoim repertuarze ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60 oraz Olgi Kamińskiej–solistki z Kobrynia (Białoruś). Panie zaprezentowały nie tylko znane polskie piosenki, ale również utwory w języku białoruskim. Część artystyczną poprowadziła Aurelia Sobczak- aktorka.

Medale jubileuszowe długoletnim pracownikom wręczali: dr Tadeusz Samborski członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Janina Mazur starosta legnicki, Krzysztof Sowiński wicestarosta.

Starosta Janina Mazur podziękowała pracownikom za zaangażowanie i poświęcenie w pracy, a tym samym oddanie idei samorządu jako organu działającego na rzecz mieszkańców. Dr Tadeusz Samborski również podkreślił jak ważną rolę pełnią w dzisiejszych czasach samorządy i jak ważna jest kompetencja pracujących w nich ludzi.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.