XVII Igrzyska Sportowe w ZS w Chocianowie

0
289

Skok w dal, pchnięcie kulą bieg na 60 metrów czy przeciąganie liny. W piątek uczniowie z powiatowych rywalizowali w wybranych dyscyplinach olimpijskich. Kibicowali im najlepsi z najlepszych– mistrzowie olimpijscy: Mieczysław Łopatka, Ryszard Podlas, Leszek Swornowski, Andrzej Lis, Janusz Zarenkiewicz, Jacek Bodyk.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie XVII Dzień Olimpijczyka odbywał się na nowych obiektach sportowych Zespołu Szkół w Chocianowie. Tylko uroczysta ceremonia otwarcia–wniesienia flagi olimpijskiej i rozpalenia znicza– Dnia Olimpijczyka przeprowadzona była w nowoczesnej, szkolnej hali sportowej. Na uroczystości pojawiło się wielu znakomitych sportowców, olimpijczyków oraz władze samorządowe. –Zawsze byłem i jestem za ideą sportu, walki fair play i tych szczytnych zasad Pierr’a de Cubertina, których możecie się uczyć od naszych gości, wybitnych olimpijczyków-podkreślał Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki, który otworzył uroczystość.

– To wyjątkowy dzień w historii szkoły, bo tylko raz w roku nasza młodzież ma styczność z wielkimi gwiazdami polskiego sportu może zapytać o ich drogę do sportowego sukcesu. – Powiedziała Bożena Wiszniewska, dyrektor Zespołu Szkół.

W programie zaplanowane były między innymi spotkania z olimpijczykami, piknik olimpijski, występy artystyczne i pokazy sportowe uczniów, oraz ogródek wielobojowy. Ideą świętowania Dnia Olimpijczyka jest zachęcenie najmłodszych do uprawiania sportu poprzez zabawę i spotkania z mistrzami. Powiat polkowicki reprezentowali: Kamil Ciupak wicestarosta polkowicki wraz członkami zarządu powiatu Henrykiem Czekajło i Romanem Kowalskim.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.