Przyjdź i obejrzyj wystawę, którą przygotowały dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie!

0
164

W najbliższy piątek, 19 października o godzinie 10.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Głogowie zostanie otwarta wyjątkowa wystawa przygotowana przez głogowskich przedszkolaków. „100 eksponatów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” będzie można oglądać od poniedziałku do soboty, do 10 listopada.

Wystawę „100 eksponatów na 100-lecie odzyskania Niepodległości” przygotowały wspólnie z paniami wychowawczyniami dzieci z dwóch grup Przedszkola Publicznego nr 3.

Dzięki eksponatom zwiedzający będą mogli odbyć podróż w czasie. Obok współczesnych przedmiotów codziennego użytku, będzie można zobaczyć, ich starsze „odpowiedniki”. Wystawa jest skierowana głównie do młodszych mieszkańców miasta, ale najciekawsze może okazać się zwiedzanie jej całymi rodzinami. Nierzadko o prezentowanych przedmiotach wiedzą pochwalić mogą się tylko babcie i dziadkowie. Część eksponatów udało się zgromadzić dzięki pomocy właścicieli skansenu „Zagroda Chłopska” w Ruszowicach —  mówi Dariusz Czaja, wiceprezes Towarzystwa Ziemi Głogowskiej.

Współorganizatorami wystawy są: Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i Gmina Miejska Głogów.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.