Światowy Dzień Mycia Rąk w legnickim szpitalu

0
271
światowy-dzień-mycia-rąk

W czwartek 18 października w godz. 13.00 i 13.40 Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych organizuje kampanię edukacyjno-szkoleniową dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, hospitalizowanych na oddziale pediatrycznym i chirurgicznym oraz dla ich opiekunów.

Celem akcji jest propagowanie poprawności higienicznego mycia rąk, która skutecznie stosowana przyczynia się do efektywnego ograniczenia występowania zakażeń szpitalnych. Ideą programu jest inspirowanie i zachęcenie dzieci i ich rodziny do poszerzenia wiedzy na temat prawidłowej higieny rąk, a także podniesienie poziomu bezpieczeństwa pacjentów.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowane będą materiały edukacyjne: wierszyk „6 skoków do naprawdę czystych rąk”, zakładki do książek z informacją, kiedy należy myć ręce
i odblaski w kształcie żabek. Najmłodsi pacjenci przećwiczą praktycznie technikę mycia rąk, a efekty zobaczą pod lampą UV. Przy tej okazji wszystkie dzieci otrzymają upominki. Hasłem naszej akcji jest „Wszystkie żabki myją łapki”.

Higiena rąk jest obecnie najważniejszym elementem strategii walki z zakażeniami związanymi z opieką zdrowotną. Edukacja pacjentów oraz ich opiekunów jest obecnie priorytetem w programie kontroli zakażeń. Budowanie świadomości i poszerzanie wiedzy
w zakresie profilaktyki prowadzi do zmniejszenia ich liczby oraz poprawy bezpieczeństwa pacjentów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.