Nastolatek zastraszał, groził i wymuszał pieniądze – sprawą zajęła się Policja…

0
270
Policja Komenda wejście

Groził pobiciem, a nawet pozbawieniem życia- najpierw za pomocą komunikatora internetowego, a później również osobiście. 18-letni głogowianin żądał od swojego znajomego określonej kwoty pieniędzy, która miała być „zadośćuczynieniem” za spotkanie z jego dziewczyną…

18 – latek działał bezwzględnie. Najpierw przy pomocy komunikatora internetowego, skierował groźby pod adresem swojego znajomego. Żądał od niego pieniędzy, grożąc pobiciem a nawet pozbawieniem życia. Miało to stanowić, rzekome zadośćuczynienie za to, że znajomy 17 latek, spotkał się z jego dziewczyną. 

Podejrzany nie poprzestał na groźbach przy pomocy Internetu. Groził również osobiście i osiągnął swój cel, zmuszając pokrzywdzonego do wydania mu kwoty 600 złotych i złotego łańcuszka o wartości 1200 złotych. Proceder przerwali policjanci zatrzymując 18 latka — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Zachowanie 18-latka to przestępstwo wymuszenia rozbójniczego.  Grozi za nie kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.  Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.