Działania głogowskiej Policji przynoszą efekty- zatrzymano 10 osób z narkotykami.

0
321
narkotyki 2015-06-23 Polkowice/Przemków: Zatrzymani za narkotyki

Głogowscy policjanci systematycznie prowadzą działania mające na celu ograniczenie i wyeliminowanie narkotyków z rynku. Tylko w ciągu tygodnia zatrzymano aż 10 osób, które posiadały przy sobie nielegalne środki- najmłodszy z nich miał zaledwie 17 lat…

Społeczny problem jest złożony, trudny i wynika z szeregu czynników, na które policjanci nie mają wpływu. Co jakiś czas informujemy społeczeństwo o spektakularnych sprawach, związanych z zatrzymaniem dużej ilości narkotyków, osobach zatrzymanych w związku z przestępczością narkotykową, czy likwidacją upraw i plantacji narkotyków.

To bardzo ważne sprawy. Jednak oprócz tych dużych” spraw, policjanci cały czas ujawniają i zatrzymują osoby, które mają przy sobie drobne ilości narkotyków. Przeważa amfetamina i marihuana. Tylko w ostatnim tygodniu odnotowano 10 takich przypadków. Najmłodsza osoba miała zaledwie 17 lat. Zatrzymani tłumaczą się, że to ich pierwszy kontakt z narkotykami. Często jednak ten pierwszy kontakt przechodzi w stałe uzależnienie, ruinę zdrowia i życia — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.