Głogowianie zdobyli komplet medali na Mistrzostwach Polski!

0
584

15 zawodników Głogowskiego Klubu Judo wystartowało w sobotę na Mistrzostwach Polski – Polskiej Akademii jiu-jitsu w judo. Głogowianie wrócili z turnieju z kompletem medali -wywalczyli 1 złoty, 3 srebrne oraz 11 brązowych krążków. Był to kolejny sprawdzian ich umiejętności, który umożliwi jeszcze lepsze przygotowanie do kolejnych, ważnych zawodów…

Znakomicie pokazała się Julia Tryka wygrywając swoje walki nie dając najmniejszych szans swoim rywalkom. Z srebrem wrócili Więcek Jakub, Alan Osiński oraz Wiktoria Dróżdż wygrywając 3 walki i 1 przegrywając. Dla Alana i Jakuba jest to ważny wynik, bo ostatnie starty wychodziły im słabiej, a ten start na pewno ich podbuduje natomiast Wiktoria potwierdziła swoją bardzo dobrą formę i po raz kolejny pokazała, że należy do czołówki. Brązowe medale zawisły na szyjach Kalinowski Szymon, Barnaś Mateusz, Nowak Marcin, Barnaś Maciej, Więcek Emilia, Suchocka Gabriela, Grudzień Szymon, Juras Filip, Kuropatnicki Rafał, Grudzień Bartosz oraz Mateusz Więcek. Każdy zawodnik musiał ciężko się napracować by wywalczyć brązowy medal wygrywając co najmniej 1 walkę. Brązowe medale w większości zajęli zawodnicy, którzy niedawno zaczęli swoją przygodę z judo— mówi Łukasz Kogut, trener Głogowskiego Klubu Judo.

Był to kolejny sprawdzian przed sobotnią Super Ligą Judo, która jest dla naszych najmłodszych zawodników najważniejszym cyklem startów w tym roku. Dzięki temu turniejowi i parunastu mocnych walkach dokładnie wiem co należy poprawić u poszczególnych zawodników —podsumowuje trener GKJ.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.