Spotkania autorskie z Renatą Piątkowską- o Irenie Sendlerowej i czasach wojny.

0
271

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie przygotowała kolejną niespodziankę dla najmłodszych czytelników. Już 9 października głogowskie biblioteki odwiedzi Renata Piątkowska, autorka książek dla dzieci. Pisarka będzie z najmłodszymi czytelnikami rozmawiać o swojej książce „Wszystkie moje mamy”, której jedną z bohaterek jest Irena Sendlerowa.

 „Nie tylko w czasach wojny, ale także w czasach pokoju na co dzień pomagajmy sobie bezinteresownie” – to słowa Ireny Sendlerowej, które są przesłaniem książki „Wszystkie moje mamy”.

To opowieść o Szymku, żyjącym za murami warszawskiego getta, który opowiada młodym czytelnikom o wojnie z perspektywy dziecka. O strachu i rozpaczy, ale też o dobrych ludziach, którzy go ratowali i starali się koić jego ból i przerażenie.

Renata Piątkowska ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka. Trzy z jej książek zostały wpisane na Złotą Listę Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

Spotkania odbędą się 9 października o godzinie 8.30 w Retrotece przy pl. Mieszka I 11 oraz o godzinie 11.00 w Dziale Dziecięco- Młodzieżowym przy ul. Jedności Robotniczej 15.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury w ramach zadania „Wybieram książkę na 50 różnych sposobów”.

 

Źródło:MBP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.