Działkowy złodziej zatrzymany- 19-latek usłyszał aż 33 zarzuty.

0
296

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19 – latka, który włamywał się na terenie Głogowa do altanek działkowych. Jego łupem padły przedmioty pozostawione wewnątrz, elektronika i elektronarzędzia. Spowodował straty o wartości prawie 16 000 złotych.

Zatrzymany 19 – latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Włamań dokonywał głównie w nocy, najczęściej wybijał szyby, zrywał kłódki, wyrywał zamek lub całe drzwi. Straty jakie spowodował uszkadzając altanki są znacznie większe od wartości skradzionego mienia. Wartościowe przedmioty, telewizory, elektronarzędzia, drobny sprzęt ogrodniczy, jak twierdzi zabrał i sprzedał za znikomą część wartości. Żywność i alkohol spożywał na miejscu. W trakcie zatrzymania policjanci ujawnili przy 19 – latku narkotyki w postaci amfetaminy. W sprawie zatrzymano również 45 – latka, który wspólnie z podejrzanym usiłował się włamać do jednej z altan — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Podejrzany usłyszał 33 zarzuty kradzieży z włamaniem. Za włamania i kradzieże oraz posiadanie narkotyków, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku, nawet do 10 lat. Ponieważ mężczyzna był już zatrzymywany jako sprawca włamań, policja wnioskuje o jego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.