Budżet Obywatelski 2019- od 1 października można głosować na wybrane projekty!

0
312

Zespół Konsultacyjny zakończył weryfikację wniosków do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głogowianie przesłali łącznie 37 różnych projektów, z czego tylko 3 zostały odrzucone. Głosowanie rozpocznie się już 1 października, a jego wyniki poznamy w listopadzie.

Przypomnijmy, że wnioski do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego można było zgłaszać od 7 maja do 9 czerwca. Do udziału w konsultacjach uprawnieni byli wszyscy mieszkańcy Gminy Miejskiej Głogów. Propozycja projektu wnioskowanego do zrealizowania w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2019 w Głogowie” musiała być poparta przez grupę co najmniej 30 osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

Celem konsultacji jest wyrażenie przez mieszkańców miasta opinii, co do zakresu projektów proponowanych do realizacji budżetu Gminy Miejskiej Głogów w 2019 roku oraz ustalenie listy projektów przewidzianych do realizacji w ramach budżetu Gminy Miejskiej Głogów na 2019 rok.

Listę zatwierdzonych projektów przedstawił podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz wiceprezydent Piotr Poznański.

Liczba zatwierdzonych projektów w poszczególnych okręgach:

Okręg I – Chrobry, Kościuszki, Hutnik- 5

Okręg II- Stare Miasto, Ostrów Tumski, Śródmieście, Osiedle Przemysłowe- najwięcej, bo aż 12

Okręg III- Piastów Śląskich, Widziszów, Górków, Nosocice, Krzepów, Osiedle sportowe, Osiedle Słoneczne – 6

Okręg IV – Kopernik, Paulinów, Brzostów- tylko 1

Okręg V, ogólnomiejski- 10

Protokół z posiedzenia Zespołu Konsultacyjnego ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Głogowa na 2019 rok znajduje się na stronie: https://www.obywatel.glogow.pl/index.php/protokol-oceny-projektow

Podobnie, jak we wcześniejszych edycjach Budżetu Obywatelskiego najwięcej było wniosków dotyczących doświetlenia i zagospodarowania podwórek, budowy: chodników, placów zabaw miejsc parkingowych. Padły również propozycje budowy pomników w mieście oraz zakupu wirtualnej, mobilnej strzelnicy.

Głosowanie potrwa do 26 października!

Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania jednego głosu na jeden z projektów ujętych w „Bazie projektów” zlokalizowanym w jednym z Okręgów Konsultacyjnych oraz do oddania jednego głosu na jeden z projektów ogólnomiejskich. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos za pomocą jednej z dostępnych form głosowania.

W przypadku oddania głosu wielokrotnie poprzez dostępne formy głosowania tj.: papierową i elektroniczną – wszystkie oddane głosy zostaną uznane za nieważne.

Głosowanie na projekty ujęte w “Bazie Projektów” przeprowadzone zostaną w formie elektronicznej na stronie http://www.obywatel.glogow.pl oraz w formie papierowej w siedzibie:

  • Urzędu Miejskiego w Głogowie ul. Rynek 10,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Jedności Robotniczej 15,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 2 ul. Perseusza 13,
  • Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 3 Plac Mieszka I Nr 11,
  • Punktu Obsługi Mieszkańca w Galerii „Glogovia” – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Zwycięskie projekty poznamy już na początku listopada!

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.