Wyjątkowa wystawa w Głogowie- zobacz „drugie życie” przedmiotów codziennego użytku…

0
333

W ramach „Głogowskich Dni Recyklingu” w dniach 24-28 września w Muzeum Archeologiczno- Historycznym w Głogowie będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę. Na miejscu mini warszaty, wiele ciekawych informacji o recyklingu, jego zastosowaniu, a także praktyczne porady ekspertów. Każdy odwiedzający wystawę otrzyma miły upominek. Przyjdź i zobacz, jak niesamowite rzeczy można wykonać z przedmiotów codziennego użytku.Wstęp wolny!

„Głogowskie Dni Recyklingu 2018” pod patronatem Prezydenta Głogowa, finansowane przez Gminę Miejską Głogów i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w naszym mieście odbywają się po raz drugi.  Projekt ten jest propagowaniem wiedzy ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami oraz właściwego postępowania z nimi. Działania skierowane są do dzieci przedszkolnych, szkolnych, młodzieży szkolnej oraz dorosłych Głogowian. Przedsięwzięcie zakłada wykorzystanie różnorodnych form i metod przekazywania informacji, a tym samym edukacji ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi. W ramach tego zadania, w Głogowie od 4 września realizowane były następujące przedsięwzięcia: konkursy plastyczne, warsztaty ekologiczne w szkołach, teatrzyk ekologiczny „Kolory Miasta”. Ostatnim projektem jest wystawa recyklingowo- upcyklingowa.

Uroczyste otwarcie wystawy, a także rozdanie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego „Ale PSZOK” przez prezydenta Głogowa i przedstawiciela WFOŚ i GW odbędzie się 24-go września o godzinie 10.30.

Wystawę będzie można oglądać do 28-go września w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.W godzinach od 10.00 do 14.00, od poniedziałku do piątku wystawa zarezerwowana jest dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z głogowskich placówek oświatowych.Na każdą godzinę lekcyjną przewidziane są dwie grupy (klasy) po ok. 25 osób – razem 50 osób.

W godzinach od 15.00 do 17.00 wystawa będzie dostępna  dla wszystkich mieszkańców Głogowa.

Dla chętnych -możliwość przeprowadzenia zajęć interaktywnych. Pod nadzorem prowadzących wystawę, będzie można wykonać różne przedmioty z materiałów odzyskanych (np. podstawę pod telefon)
Wstęp wolny! Odwiedzający wystawę otrzymają upominek.

Celem wystawy jest zapoznanie uczniów i przedszkolaków oraz mieszkańców Głogowa
z pojęciem „ponownego użycia”, które jest podstawą gospodarki w obiegu zamkniętym. Poprzez prezentację przedmiotów pochodzących z upcyklingu uczestnicy wystawy zostaną zachęceni do nadawania „drugiego życia” przedmiotom codziennego użytku.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.