Przerwa pierwszoligowego Chrobrego Głogów

0
238

Dopiero w piątek 14 września zagrają o kolejne ligowe punkty piłkarze Chrobrego Głogów. W najbliższy weekend pomarańczowo-czarni mieli zmierzyć się z Puszczą Niepołomice, ale spotkanie to zostało przełożone na 19 września. Kilka dni wcześniej do Głogowa przyjedzie natomiast GKS Katowice.

Wniosek o przełożenie meczu 9. kolejki Fortuna I ligi do Departamentu Rozgrywek PZPN złożyła Puszcza Niepołomice. Powód? Do młodzieżowej reprezentacji Polski powołany został Miłosz Mleczko, podstawowy bramkarz zespołu. W związku z tym klub zwrócił się z prośbą o wyznaczenie nowego terminu spotkania przy Wita Stwosza. Obie drużyny wyjdą na boisko w środę 19 września.

Najbliższy pierwszoligowy mecz podopieczni Grzegorza Nicińskiego rozegrają dopiero 14 września. Przeciwnikiem będzie GKS Katowice, aktualnie szesnasty zespół w tabeli. Katowiczanie przed obecnymi rozgrywkami, tradycyjnie już, wymieniani byli w gronie kandydatów do awansu. Aktualnie zespół z Górnego Śląska zajmuje miejsce w strefie spadkowej, ale jeszcze niedawno plasował się tuż za podium. Wszystko zmieniło się po dwóch porażkach – najpierw w derbach z GKS-em 1962 Jastrzębie, a następnie z Chojniczanką Chojnice.

Niezbyt udany start zanotowali także pomarańczowo-czarni. Zespół Chrobrego Głogów zgromadził do tej pory 9 punktów w 8 meczach, co daje trzynaste miejsce w tabeli. W ostatnie kolejce drużyna Grzegorza Nicińskiego doznała bolesnej porażki w Opolu, przegrywając aż 0:3. – „Musimy tę porażkę przełknąć. Ne spodziewałem się takiej gry mojej drużyny, ale za nią odpowiadam. Teraz mamy przerwę i pozostaje  przygotować się do kolejnych meczów. Za nami dopiero kilka, a przed jeszcze sporo” – mówił po meczu opiekun głogowian.

Przed piłkarzami Chrobrego Głogów dłuższa przerwa, ale zaraz po niej prawdziwy maraton. Pierwszoligowe granie zostanie wznowione 14 września z GKS-em Katowice, a pięć dni później rywalem będzie Puszcza Niepołomice. To jednak nie koniec, bo już 22 września pomarańczowo-czarni zagrają w Niecieczy, zaś wrześniowe granie zakończą sześć dni później, kiedy do Głogowa przyjedzie Stomil Olsztyn.

Po ośmiu kolejkach Fortuna I ligi dość wyraźnym rywalem jest Raków Częstochowa z dorobkiem 19 punktów. Drugie miejsce zajmuje Bytovia Bytów (15), natomiast podium zamyka Sandecja Nowy Sącz (15). Przewaga głogowian nad strefą spadkową wynosi aktualnie dwa punkty.

Wrześniowe mecze Chrobrego Głogów:

14 września: Chrobry Głogów – GKS Katowice
19 września: Chrobry Głogów – Puszcza Niepołomice
22 września: Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Chrobry Głogów
28 września: Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn

Zdjęcie: Chrobry Głogów S.A.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.