Policja apeluje do rowerzystów- te informacje mogą okazać się bardzo przydatne.

0
247

Sezon rowerowy w pełni, przemierzając kolejne kilometry i pokonując kolejne dystanse niestety nie zawsze myślimy o odpowiednim zabezpieczeniu naszego roweru. Pamięta o tym głogowska policja, która od wielu lat prowadzi działania prewencyjne poświęcone zapobieganiu kradzieży rowerów. Polegają one między innymi na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela. Udział w programie jest zupełnie bezpłatny, jak to zrobić?

Aby przystąpić do programu należy skontaktować się z policjantem odpowiedzialnym za znakowanie rowerów. Można to zrobić w każdy dzień roboczy w godzinach 8:00 – 14:00 dzwoniąc pod numery telefonów: Zespół ds. Profilaktyki Społecznej 76 727-73-23 lub 76 727-73-93 i umówić się na termin znakowania naszego roweru.

Policja przypomina również podstawowe zasady, które mogą uchronić nas przed kradzieżą…

Apelujemy do wszystkich miłośników jazdy rowerem, zabezpieczajmy swoje jednoślady w sposób uniemożliwiający i utrudniający kradzież. Nie ulegajmy złudzeniom, że pozostawiony i nie zabezpieczony rower tylko na kilka minut, nie stanie się powodem do niepotrzebnych zmartwień. Możemy w znacznym stopniu utrudnić kradzież roweru, a nawet zniechęcić do niej, stosując odpowiednie zabezpieczenia.
Stosowanie specjalnych łańcuchów, zamków czy kabłąków może skutecznie zniechęci złodzieja. Dodatkowo, można pojazd zostawić w pobliżu miejsca działania kamer monitoringu. Takie kamery znajdują się w pobliżu banków, bankomatów, domów handlowych i ważniejszych instytucji. Kamery odstraszają złodziei, a w przypadku kradzieży nagranie zdarzenia może pomóc w odnalezieniu roweru i ustaleniu sprawcy. Pamiętajmy, że zdjęcia roweru, a także jego oznakowanie znacznie ułatwiają jego identyfikację w przypadku kradzieży — mówi Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

 

Zdjęcie:KPP Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.