Wystąpią specjalnie dla Jasia Walosa. Spektakl, którego nie można przegapić!

0
248

Jaś Walos -tego dzielnego chłopca znają już chyba wszyscy głogowianie. To właśnie dla Niego 7 września odbędzie się przedstawienie charytatywne zatytułowane „Herkules”. W IV wieku p.n.e. Herkules był niezwyciężonym herosem, bogiem zwycięstwa. Takim też bohaterem jest dla głogowian mały, ale za to niesamowicie odważny Jaś Walos, który toczy nieustanną walkę o zdrowie, pokonuje kolejne przeszkody, jakie stawia przed Nim życie i udowadnia dorosłym, że wcale nie trzeba być dużym, by być silnym…Pomimo choroby, bólu i wszelkich przeciwności losu na twarzy tego małego wojownika często można zobaczyć uśmiech. Jasiu, mieszkańcy Głogowa są z Tobą, podziwiają Cię, trzymają kciuki i wierzą w Twoje Zwycięstwo. Pytanie tylko czy sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie pomieści wszystkich widzów? Bo przecież grono sympatyków Jasia w naszym mieście jest olbrzymie…

Jaś urodził się z chorymi nóżkami (brak kości piszczelowych, powykręcane stópki końsko-szpotawe).

5 lat temu lekarze w Polsce nie dawali Jasiowi najmniejszych szans na chodzenie, groziła mu amputacja nóżek. Determinacja rodziców, znakomity lekarz z USA i wsparcie wielu dobrych ludzi sprawiły, że dziś Jaś może biegać o własnych siłach.

Przed chłopcem wciąż jeszcze długa walka i kolejna operacja jeszcze w sierpniu…

Skuteczni Wolontariusze zapraszają na Spektakl „Herkules” w reżyserii Joli Drzazgi i Michała Bulera, który odbędzie się 7 września o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie.

Wstęp to dobrowolna darowizna do puszki. Całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Jasia Walosa. Zbiórka publiczna przeprowadzona zostanie przy współpracy z Głogowskim Stowarzyszeniem “Otwarte Drzwi”.

Na scenie wystąpią członkowie Stowarzyszenia oraz nowi wolontariusze, którzy dołączyli do grona “Skutecznych Wolontariuszy” w ramach projektu “Zwolontaryzuj się!” w maju bieżącego roku.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.