Wychowujesz 3 lub więcej dzieci? Czy wiesz, że przysługuje Ci Głogowska Karta „Trzy Plus”?

0
229

Ważna informacja dla wszystkich wielodzietnych rodzin w Głogowie-  właśnie ruszył nabór wniosków na głogowską kartę „Trzy Plus”. Aby otrzymać tę upoważniającą do wielu zniżek kartę należy złożyć wniosek w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej 7 w Głogowie. Karta obowiązuje od września i jest ważna przez rok, a jej wyrobienie trwa około 30 dni. Jednocześnie rodziny wychowujące trójkę lub większą liczbę dzieci mogą również wnioskować o Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, która upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko gminy.

Karta Dużej Rodziny stanowi zespół ulg dla wszystkich członków rodzin wielodzietnych, również dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. Przysługuje wszystkim chętnym członkom dużych rodzin, także rodzin zastępczych, w których wychowuje się troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub w przypadku kontynuowania nauki do 25 roku życia.

Wielodzietne rodziny mieszkające w Głogowie mogą korzystać ze zniżek i promocji w wielu punktach usługowych i instytucjach kultury takich jak: Miejski Ośrodek Kultury, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Karta „Trzy Plus” uprawnia także do zniżek na wstęp na baseny Chrobrego Głogów.

Dzięki Karcie uczniowie i studenci do 25 roku życia mogą bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a rodzice mają 50% rabatu na zakup biletów miesięcznych.

Pełna lista firm i instytucji, w których honorowana jest Głogowska Karta znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Głogowie:

http://www.miasto.glogow.org/miasto/index.php/2016-02-23-13-30-42/karta-duzej-rodziny

O wydanie głogowskiej karty „Trzy Plus” mogą wnioskować rodziny (także zastępcze) lub osoby samotne, wychowujące trójkę lub większą liczbę dzieci. Aby otrzymać Kartę należy w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej 7 złożyć wniosek oraz zaświadczenie o zameldowaniu na terenie Głogowa wszystkich członków rodziny, link poniżej:

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/karta-duzej-rodziny?dzial=pliki

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 76 853 38 32.

Wielodzietne rodziny mogą również korzystać z przywilejów, jakie daje Karta Dużej Rodziny.

Dzięki takiej Karcie członkowie rodziny mogą liczyć na wiele zniżek, między innymi:

  • zniżki na przejazdy kolejowe – 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety miesięczne – ojciec, matka, macocha i ojczym,
  • 50% ulgi opłaty za paszport – ojciec, matka, macocha i ojczym,
  • 75% ulgi opłaty za paszport – dzieci,
  • oraz wiele innych zniżek, które oferują różne instytucje państwowe oraz firmy prywatne. Szczegółowe informacje znajdziemy korzystając z  wyszukiwarki partnerów Karty Dużej Rodziny

Aby skorzystać ze zniżki wystarczy pokazać swoją Kartę Dużej Rodziny. Korzystając z Karty nie trzeba być całą rodziną w jednym miejscu. Miejsca, które oferują zniżki, są oznaczone specjalnym znakiem: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” (takim jak poniżej).

Naklejka - Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny

 

Źródło: obywatelgov.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.