We wrześniu młodych głogowian przywitają wyremontowane i odmienione placówki oświatowe

0
212

W miejskich placówkach oświatowych trwają niezbędne remonty. Wymiana oświetlenia, instalacji elektrycznej, nowe pracownie przyrodnicze, remonty kuchni i stołówek szkolnych – to jedynie część prowadzonych prac. Szkolne i przedszkolne budynki zmieniają się na oczach głogowian- ma być bezpiecznie, nowocześnie i po prostu ładnie. Czasu zostało już niewiele, bo przecież pierwszy dzwonek dla uczniów to ostatni dla ekip remontowych…

W tym roku na remonty w miejskich placówkach oświatowych przeznaczono (bez środków na inwestycje) około 1 miliona 200 tys. złotych. Kwota ta pokryła koszty związane między innymi z:

  • remontem stołówek szkolnych (SP2)
  • wymianą instalacji elektrycznej (SP8)
  • wymiana oświetlenia (SP3)
  • remontem kuchni (SP10)
  • remontem świetlicy (SP9)
  • malowaniem korytarzy (SP12)
  • modernizacją pracowni (SP13)

Od września głogowscy uczniowie będą korzystać z nowych pracowni przyrodniczych. Nowoczesne aranżacje sal, ale przede wszystkim nowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne, takie jak: mikroskopy, preparaty, modele anatomicznej budowy poszczególnych elementów człowieka i zwierząt, wagi, lornetki, materiały do oznaczania roślin, tablice interaktywne, programy komputerowe, zestawy atomów. Właśnie tak będą teraz wyglądały pracownie przyrodnicze we wszystkich miejskich szkołach w Głogowie.Na ich wyposażenie pozyskano prawie 2 miliony złotych.

Na remonty w miejskich przedszkolach przeznaczono prawie pół miliona. A prace inwestycyjne (termomodernizacje w PP 10, 9, 17, i 21) przebudowa kuchni i zaplecza w PP 20 i nowe pracownie przyrodnicze to wartość prawie 7 i pół miliona złotych.

Efekt końcowy wakacyjnych prac remontowych ocenią już za niespełna miesiąc głogowscy uczniowie i przedszkolaki…

 

 

Na zdjęciach prace w SP 11 i wizualizacja

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.