Zabawa, edukacja i rywalizacja , a wszystko to w historycznych miejscach Głogowa

0
290

W niedzielę, 5 sierpnia na Rynku Starego Miasta odbędą się III Głogowskie Powstańcze Gry Terenowe. Głogów odda hołd bohaterom Powstania Warszawskiego w 74 rocznicę jego wybuchu. Tego dnia Rynek Starego Miasta zamieni się w Powstańczą Warszawę, a uczestniczy tej wyjątkowej gry terenowej będą musieli odwiedzać i pokonywać kolejne punkty kontrolne w historycznych miejscach Głogowa. Łatwo nie będzie bo zadania będą utrudniać zarówno „powstańcy”, jak i „żołnierze ”. To się nazywa ciekawa lekcja historii!

Zostań wolontariuszem Stowarzyszenia

Głogowskie Powstańcze Gry Terenowe to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga wielogodzinnych przygotowań oraz zaangażowania wielu osób. W związku z tym już dziś Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza do współpracy wolontariuszy, którzy chcieliby aktywnie uczestniczyć w realizacji tego niezwykłego projektu.

Jeżeli chciałbyś nam pomóc, masz ochotę wziąć udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu i wspólnie z nami uczestniczyć w przygotowaniach, serdecznie zapraszamy do współpracy.

Zapraszamy tych starszych i tych młodszych, dziewczyny i chłopków. Każda para rąk na wagę złota. Z góry za wszelką pomoc dziękujemy…

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 690499656, mailowy info@patriotyczny-glogow.pl lub bezpośrednio na fb.

Najpierw Przeleją Krew za Bohaterów

Nie musimy chyba przypominać jak ważna jest “krew”. Tym bardziej w okresie wakacyjnym, kiedy brakuje jej najbardziej. Po raz czwarty pod głogowskim ratuszem pojawi się autokar punku krwiodawstwa. Po raz czwarty wspominając bohaterów Powstania Warszawskiego możemy podarować wspaniałe świadectwo pamięci – to co dla nas najcenniejsze – swoją krew! — zachęcają organizatorzy.

5 sierpnia już o godzinie 10.00 pod głogowskim ratuszem rozpocznie się akcja zbiórki krwi pod hasłem „Przelej Krew za Bohaterów”.

W tym roku, oprócz Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów, Głogowskiego punktu krwiodawstwa oraz Gminy Miejskiej Głogów do akcji włączył się Chrobry Głogów S.A. oraz Centrum Gier i Zabaw O.K. Park Głogów.

Na wszystkich krwiodawców, którzy tego dnia oddadzą swoją krew, będę czekały piękne, powstańcze prezenty!

Będą zdobywać Warszawę

III Powstańcze Gry Terenowe rozpoczną się o godzinie 13.00, start na Rynku Starego Miasta.

Będą to rywalizacje drużynowe. Po otrzymaniu biało-czerwonej opaski na ramię i kennkarty podniesie się szlaban, a uczestnicy ruszą “zdobywać Warszawę”.
Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy całe rodziny:

Na uczestników będę czekały powstańcze punktu kontrolne – w historycznych miejscach Głogowa. Kilka miejsc powtórzy się z roku ubiegłego (np. wieża ratuszowa, kazamaty, ruiny kościoła św. Mikołaja), ale będą także nowe punkty kontrolne (m.in. podziemny szpital z czasów II wojny światowej). Na wszystkich punktach trzeba będzie wykazać się wiedzą o powstaniu, sprawnością fizyczną jak i umiejętnością posługiwania się bronią. Będzie to niezwykłe połączenie dobrej zabawy z edukacją historyczną. Podczas wykonywania zadania na swojej drodze będzie można napotkać zarówno “powstańców” jak i “żołnierzy wermachtu” którzy będą chcieli utrudnić wykonanie zadania. 

Udział w zabawie jest bezpłatny!

Sponsorem głównym III Głogowskich Powstańczych Gier Terenowych jest Fundacja KGHM Polska Miedź.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.