W 7 dni zatrzymali 5 osób poszukiwanych listami gończymi

0
165

Jak sami przyznają poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości to niejednokrotnie żmudny i długotrwały proces. Pomimo tego w ubiegłym tygodniu głogowscy policjanci zatrzymali 5 osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i Europejskich Nakazów Aresztowania.

Policjanci prowadzący działania poszukiwawcze, podkreślają, że ich praca ma niełatwy charakter. Osoby ukrywające się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, mają pełną świadomość prowadzonych poszukiwań i starają się je maksymalnie utrudnić. Swoboda podróżowania po całej Europie, powoduje, że taka osoba, szybko może się znaleźć w odległej części naszego kontynentu — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

W ostatnim tygodniu głogowskim policjantom udało się zatrzymać aż 5 takich osób. Trzech mężczyzn wieku 62,30 i 37 lat zatrzymano na terenie Polski w związku z uchylaniem się od odbycia kary pozbawienia wolności, a dwóch w wieku 40 i 23 lat, na terenie Niemiec, po informacji przekazanej przez głogowskich policjantów, policjantom niemieckim.

 

Zdjęcie: KPP Głogów

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.