To tutaj skrzywdzone dzieci znajdą profesjonalną pomoc i wsparcie

0
232

Prace remontowe w Centrum Pomocy Dzieciom znajdującym się w siedzibie Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA przy Perseusza 13 w Głogowie dobiegają już końca. Centrum Pomocy Dzieciom powstaje dla dzieci, które doznały przemocy, były wykorzystywane seksualnie, dla tych będących w ostrym kryzysie, przejawiających zachowania samobójcze oraz dla dzieci uczestniczących w procedurach prawnych. Planowane otwarcie Centrum nastąpi 14 września 2018 roku. Będzie to trzecia taka placówka w Polsce.

Centrum Pomocy Dzieciom to miejsce, gdzie dziecko razem z rodzicami, opiekunami otrzyma kompleksową pomoc, gdzie będzie mieć zapewnioną interdyscyplinarną diagnozę i interwencję. W CPD powstanie pokój przesłuchań, gdzie dzieci będą mogły być przesłuchiwane przez sąd w przyjaznych, bezpiecznych warunkach.

Będą tu psycholodzy, pedagodzy doświadczeni w pracy z traumą dziecięcą, psychiatra dziecięcy, pediatra, prawnik towarzyszący dzieciom i ich rodzinom w procedurach prawnych oraz pracownik socjalny.

Głównym celem jest to, aby dziecko mogło dostać jak najbardziej profesjonalną pomoc, aby nie musiało szukać pomocy w wielu instytucjach, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki potrzebne do tego, aby mogło powrócić do normalnego życia, aby mogło odzyskać wiarę w swoje siły, aby pozbyło się poczucia winy, żeby mogło lepiej funkcjonować.

Centrum Pomocy Dzieciom w Głogowie będzie działać przy dużym wsparciu władz miasta, które widzą w funkcjonowaniu placówki szansę na lepsze rozwiązanie problemów dzieci krzywdzonych i ich rodzin.

Wsparcie Gminy Miejskiej Głogów w 2018 roku wyniosło 200 000 zł i przeznaczone było na prawidłowe funkcjonowanie Centrum.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.