Nietrzeźwy kierowca zatrzymany. Informacja pojawiła się na Krajowej Mapie Zagrożeń

0
111

Dzięki informacji o zagrożeniu zamieszczonej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało u 52- latka ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Krajowa Mapa Zagrożeń jest narzędziem internetowym pozwalającym na przekazywanie przez mieszkańców informacji o miejscach i zdarzeniach, które w ich ocenie są niebezpieczne. Każdy z sygnałów przekazanych w ten sposób policji jest sprawdzany przez policjantów.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione zagrożenie wywołuje bowiem odpowiednią reakcję Policji.

6 lipca w godzinach rannych, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, na terenie gminy Kotla, zatrzymali 52 – letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Problem w postaci zagrożenia został zasygnalizowany w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej informacji, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i przypomina, że W sytuacjach pilnych, pamiętajmy o tym, że zgłoszenia dokonywane poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nie wywołają natychmiastowej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.