Wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

0
116
Policja Komenda wejście

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 36 – letniego głogowianina, który pomimo cofnięcia mu uprawnień kierował samochodem. Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami. Straciłeś uprawnienia do kierowania? Nie ryzykuj ponownie wsiadając za kierownicę – ostrzega Policja.

 — 36 – letni kierowca został zatrzymany w trakcie rutynowej kontroli drogowej, jaką przeprowadził patrol prewencji o godzinie 2:00 w nocy w dniu 1 lipca. Okazało się, że kierujący pojazdem volkswagen transporter nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania. Mężczyzna utracił uprawnienia decyzją Starosty Powiatowego w Głogowie, ponieważ nie przystąpił do ponownego egzaminu na prawo jazdy. Został skierowany do ponownego sprawdzenia swoich kwalifikacji, ponieważ, popełnił wiele drastycznych wykroczeń drogowych, a w konsekwencji przekroczył limit punktów karnych — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

36 – latek zbagatelizował sprawę a konsekwencje jego zachowania w obecnym stanie prawnym są bardzo ostre.

Za jazdę pomimo cofniętych decyzją administracyjną uprawnień, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami.Tak dzieje się również w przypadku zatrzymania prawa jazdy za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h — przypomina Kaleta.

Jeśli kierowca pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami, nie zastosuje się do niego, grozi mu kolejny wyrok. Osoba taka stanie ponownie przed sądem. Za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.