Nowy zawodnik Chrobrego Głogów – Łukasz Zejdler

0
181

Urodził się w Raciborzu i to właśnie tam, w miejscowej Unii spędził swój okres szkoleniowy. Gdy ukończył 18 lat wyjechał do Czech, gdzie grał w najwyższej krajowej lidze. W 2012 roku powrócił do Polski i kolejne, cztery sezony spędził w Cracovii. W 2016 roku przeniósł się do GKS-u Katowice, a teraz przyszedł czas na Głogów! 26- letni środkowy pomocnik, Łukasz Zejdler dołączył do drużyny na Wita Stwosza –2 lipca piłkarz podpisał 2- letni kontrakt z Chrobrym Głogów.

Łukasz Zejdler po osiągnięciu pełnoletniości opuścił rodzinny Racibórz i wyjechał do Czech, do Banika Ostrava. W tym klubie, mając 19 lat, zadebiutował jako piłkarz pierwszej drużyny. Debiutancki występ w najwyższej w Czechach lidze miał miejsce dokładnie 14 marca 2011 roku przeciwko Mladzie Boleslav (Banik wygrał wówczas  1:0).

W całym 2011 roku zaliczył ogółem 10 gier w zespole, ale po mniej udanej pod tym względem wiośnie 2012 wrócił do Polski.

Cztery kolejne sezony spędził w Cracovii, w barwach której przez ten czas zagrał 66 razy w czołowej drużynie, w tym 32-krotnie w Ekstraklasie (najwięcej w sezonie 2015/16 – 13).

W połowie 2016 roku przeniósł się do GKS-u Katowice. W pierwszym roku rozegrał 31 meczów i zdobył dwie bramki.

Z GKS-em pożegnał się występem w ostatniej, 34 kolejce Nice 1 Ligi i bramką w 85 minucie, po której katowiczanie pokonali Górnika Łęczna 1:0 i zajęli 5 miejsce w lidze.

W pierwszej lidze, w której spędził ogółem trzy sezony (jeden z Cracovią zakończony awansem, dwa z GKS-em z końcowymi miejscami 7 oraz 5), grał od deski do deski.

Potrzebowałem zmiany i cieszę się, że jestem w Głogowie — powiedział po podpisaniu umowy Łukasz Zejdler, dodając

Oferta z Chrobrego była najbardziej konkretna. Chcę podnosić swoje umiejętności, ciężko popracować i cieszyć się grą. A tu warunki do rozwoju są dobre, fajna baza, na tym najbardziej mi zależało, więc biorę się do pracy.

Chrobry to dobry zespół. W poprzednim sezonie liczył się w walce o awans. Końcówka może nie była zbyt dobra, ale myślę, że można założyć sobie taki cel, by to miejsce teraz poprawić — deklaruje Zejdler.

 

 

Źródło: informacja prasowa/ Chrobry Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.