Więcej mieszkań w Głogowie

0
189

Właśnie rozpoczęły się prace budowlane budynku TBS nr 16 przy ul. Gen Sowińskiego, ale jak zapewniał podczas dzisiejszej konferencji dla dziennikarzy prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz już wkrótce takich miejsc będzie dużo więcej. Miasto przygotowuje kilkunastohektarowy teren pod budownictwo jednorodzinne i wielorodzinne…

Zainteresowanie Budownictwem typu TBS w Głogowie jest bardzo duże. Liczba oczekujących wniosków wynosi obecnie ponad 240.

Przypomnijmy, że na terenie pokoszarowym powstaje całe osiedle TBS – łącznie będzie to 120 mieszkań w 4 budynkach.

Dziś ruszyły prace budowlane związane z inwestycją Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Głogowie – budynkiem TBS nr 16 przy ul. Gen. Sowińskiego. Wartość inwestycji to 5 590 108,26 zł.

W budynku powstaną 32 lokale mieszkalne, 6 mieszkań 2-pokojowych,
26 mieszkań 3-pokojowych, występować będą dwa warianty mieszkań: z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym.

Mieszkania na 1 i 2 piętrzę będą miały balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe będzie wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń.

Zaprojektowano klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych.

Budynek swoją formą nawiązywać będzie do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych i będzie to bliźniaczy blok do powstałego obok TBS nr 15.

Teren pokoszarowy to w tej chwili największy front jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, ale za chwilę ruszamy z kolejnym projektem. Ja go roboczo nazywam Piastów Śląskich IV. To potężna przestrzeń kilkunastu hektarów, gdzie przygotowujemy tereny pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne — mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

To wielorodzinne to oczywiście wspomniane Mieszkanie plus, ale także nasz budynek komunalny, działki przeznaczone do sprzedaży dla deweloperów i około 50 działek pod budownictwo jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej i szeregowej — wymienia Rokaszewicz.

Dziś jesteśmy na terenie pokoszarowym i tutaj jest najważniejszy front mieszkaniowy, ale za chwilę tych miejsc w Głogowie będzie dużo więcej — zapewnia prezydent Głogowa.

Szacunkowo w ciągu najbliższych lat w naszym mieście przybędzie około 500- 600 nowych mieszkań.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.