17 zarzutów dla nastoletniego włamywacza

0
20

Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19 – latka, który włamywał się na terenie Głogowa do altanek działkowych. Jego łupem padły przedmioty pozostawione wewnątrz, elektronika i elektronarzędzia. Nastolatek nie gardził także alkoholem i żywnością pozostawioną przez gospodarzy działek. Wywołał straty o wartości prawie 10 000 złotych.

Zatrzymany 19 – latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Włamań dokonywał głównie w nocy, najczęściej wybijał szyby, zrywał kłódki, wyrywał zamek lub całe drzwi. Straty jakie spowodował uszkadzając altanki są znacznie większe od wartości skradzionego mienia. Wartościowe przedmioty, telewizory, elektronarzędzia, drobny sprzęt ogrodniczy, jak twierdzi zabrał i sprzedał za znikomą część wartości. Żywność i alkohol spożywał na miejscu — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Podejrzany usłyszał 17 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem.

Za włamania i kradzieże grozi kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym.

 

Zdjęcie: KPP Głogów

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł„Odjazdowy bibliotekarz”- III Rajd Rowerowy w Głogowie
Następny artykułLaureaci XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.