Z Boiska na Stadion- Młodzi głogowianie po raz pierwszy zagrają na stadionie przy Wita Stwosza

0
210

Mistrzowskie emocje piłkarskie rozpoczynają się już jutro. Przed telewizorami i na stadionach kibice będą oglądać zmagania najlepszych drużyn w piłce nożnej.  Nim jednak Ci znani dziś i uwielbiani zawodnicy weszli na murawę najbardziej prestiżowych, światowych boisk, grali w piłkę na własnym podwórku. To właśnie tak, z dala od blasku fleszy rodzą się prawdziwe talenty. W środę, 20 czerwca o godzinie 16.00 w Głogowie Z Boiska na Stadion wyjdą po raz pierwszy zdolni i młodzi głogowianie, którzy uczestniczyli w tegorocznym projekcie Trener Osiedlowy. I kto wie,być może za kilka lat to właśnie któryś z tych chłopaków będzie reprezentował barwy biało-czerwone na wielkich Mistrzostwach…

Projekt „Trener Osiedlowy” to darmowe zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z miasta Głogowa , realizowany od 2016 roku przez CHROBRY Głogów S.A. Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miejskiej Głogów.

Jego ideą jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, animacji czasu wolnego dla młodych ludzi. Zajęcia odbywają się w czasie wolnym od nauki, w oparciu o miejską bazę sportowo rekreacyjną : w godzinach popołudniowych w trakcie trwania roku szkolnego, a podczas wakacji przed południem.

Treningi prowadzone są przez osoby o wysokich kwalifikacjach potwierdzonych dyplomem ukończenia studiów mgr lub w trakcie studiów, certyfikatami ukończenia kursów i szkoleń trenerskich/instruktorskich z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobistymi sukcesami sportowymi.

Efekty intensywnych zajęć sportowych zostaną sprawdzone już w środę, 20 czerwca o godzinie 16.00 podczas mini turnieju piłkarskiego, który odbędzie się na stadionie przy Wita Stwosza.

Najmłodsi z ośmiu przyszkolnych boisk, na których prowadzone są bezpłatne treningi w ramach projektu Trener Osiedlowy, po raz pierwszy w tej edycji zbiorą się w jednym miejscu – na stadionie przy Wita Stwosza, by lepiej się poznać, ale przede wszystkim rywalizować o miano najlepszych.

Tego dnia odbędą się mini mistrzostwa- turniej z udziałem czteroosobowych drużyn, będą również konkurencje indywidualne, testujące piłkarską sprawność.

Zagrać na boisku pierwszoligowego Chrobrego, które jest zarazem jedną z trzech najlepszych muraw w lidze to niepowtarzalna okazja, wielki zaszczyt i spełnienie marzeń…

Zapisy bezpośrednio przed startem imprezy oraz na przyszkolnych boiskach Trenera Osiedlowego, którego harmonogram dostępny jest na stronie    http://www.trenerosiedlowy.glogow.org.

Druga edycja Z Boiska na Stadion już w środę, 20 czerwca, od godziny 16.00 do 18.00.

Oczywiście najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody, będzie też poczęstunek i dmuchańce.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.