Dodatkowe 2 miliony złotych na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego

0
139

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo bulwar nadodrzański będzie kolejną, piękną wizytówką Głogowa, a dla jego mieszkańców atrakcyjną oazą zieleni, gdzie można odpocząć i złapać oddech od miejskich blokowisk. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz za pomocą mediów społecznościowych przekazał dziś rano kolejną, dobrą informację odnośnie rewitalizacji tego terenu.

Prawie 2 hektary zaniedbanego, porośniętego trawą terenu, trochę piachu, nie brak również licznych nierówności, żwiru i kamieni – to doskonale znany głogowianom obraz bulwaru nadodrzańskiego. Tak to wygląda dziś.

Ten krajobraz ma już niebawem ulec diametralnej zmianie. Będą piękne drzewa i krzewy, ławki, hamaki, fontanna posadzkowa, stoliki, elementy ozdobne.Zakres planowanych prac jest ogromny, bo obejmie również teren sąsiadujący bezpośrednio z bulwarem.Projekt zakłada budowę ulic Garncarskiej, Młyńskiej, Kołłątaja 9 na szerokości bulwaru, nie zapomniano również o chodnikach i miejscach parkingowych.Zamontowane zostanie oświetlenie oraz sieć wifi.

Rafael Rokaszewicz na swoim profilu w mediach społecznościowych podzielił się dziś z mieszkańcami kolejną, dobrą informacją

Dodatkowe 2 miliony złotych pozyskaliśmy z Unii Europejskiej na rewitalizację bulwaru nadodrzańskiego. Suma dotacji na przywrócenie tego terenu. Suma dotacji na przywrócenie tego terenu głogowianom wynosi już prawie 9 milionów złotych, czyli 45% kosztów całej inwestycji .

A czy jest już wykonawca na realizację tego zadania?

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg odbył się w maju bieżącego roku. Nie wyłonił on jednak wykonawcy, dlatego 8 czerwca został otworzony drugi na realizację zadania „Budowa przestrzeni miejskich – bulwar nadodrzański w Głogowie”.

Wartość prac wyceniono na ponad 16 milionów złotych, ale drugi już przetarg pokazał, że za te środki firmy bulwaru nie zrewitalizują. Do pierwszego przetargu zgłosiła się jedna firma z ofertą na ponad 23 miliony. Powtórzyliśmy przetarg i choć także zgłosiła się tylko jedna firma, to kwota zaproponowana była już mniejsza i wyniosła 20.655.365,33 zł brutto — wylicza Rokaszewicz

Na najbliższej sesji Rafael Rokszewicz zaproponuje radnym zmiany w budżecie i zwiększenie kwoty na rewitalizację bulwaru o 1.500 tys. złotych.

Zawarcie umowy z wykonawcą będzie możliwe po przyjęciu przez Radę Miejską tej zmiany w budżecie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.