Weekend w Głogowie

0
217

Dla wszystkich, którzy ten weekend zamierzają spędzić w mieście sprawdzamy, co warto zobaczyć, gdzie pójść by aktywnie i kreatywnie spędzić czas wolny z rodziną. Trochę kultury, sportu i błogiego relaksu. Wrak race, mecz, a może koncert? Ciekawych propozycji jest kilka…

Wrak Race 

Sobota to dzień dla fanów głośnego warkotu silników i nietuzinkowych wyścigów samochodowych. O godzinie 9.00 startuje trzecia już edycja Wrak Race Głogów 2018 o puchar Prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza. Pojazdy będą rywalizowały w trzech kategoriach: Wrak do 1.6, wrak do 2.0 oraz po raz pierwszy Cywil/ Oryginał.  Ta niesłychanie głośna impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, którzy przyjeżdżają z całej Polski jak i mieszkańców Głogowa, którzy chętnie przychodzą i oglądają poczynania kierowców oraz ich wyjątkowych aut. Imprezę poprowadzi Dj  Lucky Fun.

Niedziela 10 czerwca

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, Koncerty Festiwalu „Nasz Telemann” :

18.00- Don Kichot i inne opowieści (J.B. Bach, Vivaldi, Telemann) – Kolegiata pw. Wniebowzięcia NMP, wykonawcy: Corina Marti- flety proste, zespół Kore.

20.30- Skarbiec harmonii- europejska muzyka lutniowa XVI/XVII w –  Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie, wykonawca; Michał Gondko -lutnie.

Chrobry Głogów S.A

11.00- Drużyna młodzików zmierzy się z Orlą Wąsosz- III płyta treningowa

6.15- 21.45 Pływalnia Chrobry

10.00- 21.00- Strefa Spa & Wellness

7.00- 20.00 Tor rowerowy i skatepark

Blok koszarowy, Centrum Informacji Turystycznej, Koszarowa 1

12.00- 16.00 – Co godzinę pokazy filmów „Życie po raz drugi” – 30 lat odbudowy Starego Miasta oraz „Głogów- miasto z historią”

12.30 i 16.30 – zwiedzanie bloku koszarowego z przewodnikiem

Muzeum Archeologiczno- Historyczne w Głogowie

10.00- 17.00 Nowe wystawy „Kosmos i okolice” – malarstwo głogowskiej artystki Małgorzaty Maćkowiak oraz „Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971) – wystawa poświęcona osobie i twórczości etnografa, eseisty, pisarza, filozofa, znawcy kultury Huculszczyzny i Pokucia, a także myśli i sztuki starożytnej Grecji.

Ponadto wystawy „Nie tylko portret. Sztuka figuralna ze zbiorów MAH”, „Dawnych głogowian portret własny”

, „Ziemia głogowska pełna archeologicznych tajemnic. Najciekawsze zabytki odkrycia archeologiczne w minionym 50- leciu muzeum w Głogowie”, „Obrona Głogowa w 1109 roku”, „Głogowianie 1945”, „Skarb z Głogowa” oraz „ Hungarica z kolekcji  Akosa Engelmayera”

 

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.