Ulicami Głogowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

0
272

Parafie Rzymskokatolickie Głogowa oraz Komitet Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Głogowie zapraszają mieszkańców naszego miasta na „Marsz dla życia i Rodziny”, który przejdzie ulicami Głogowa 10 czerwca. Jego celem jest promowanie wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zbiórka uczestników marszu zaplanowana jest na godzinę 11.30 przy „Oknie życia”. Punktem docelowym będzie kościół p.w św. Klemensa, gdzie o godzinie 12.30 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej odbędzie się Festyn Rodzinny z licznymi atrakcjami.

Marsze dla Życia i Rodziny w Polsce organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości życia ludzkiego od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowywanie dzieci.

Marsze mają przede wszystkim pozytywny, radosny i afirmatywny wymiar. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno- polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem.

Rok 2018 to rok niezwykle ważnych rocznic i wydarzeń:

-100 rocznica odzyskanie przez Polskę Niepodległości

-40 rocznica wyboru św. Jana Pawła II

– referendum konsultacyjne ws. Nowej Konstytucji RP

– wybory do samorządów lokalnych.

W tym roku po raz pierwszy w Głogowie do tej ogólnopolskiej inicjatywy włączają się również środowiska katolickie.

Tegorocznym hasłem jest „Polska Rodziną silna”. Podkreśla ono zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny.

Głogowski Marsz dla Życia i Rodziny przemaszeruje 10 czerwca ulicami: Gomółki, Morcinka, Wojska Polskiego i Sikorskiego do kościoła p.w św. Klemensa.

Najważniejszym punktem Marszu dla Życia i Rodziny będzie przyjęcie przez jego uczestników Deklaracji, która brzmi:

Polska potrzebuje zmiany. Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrepowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralna instytucję porządku społecznego.

Uznajemy również, że istnieje potrzeba konsekwentnej i wytężonej pracy na rzecz tych wartości. Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego musi być dostrzeżone i dowartościowane.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli :Wojewoda Dolnośląskiego Paweł Hreniak oraz Bp Tadeusz Lityński Biskup Zielonogórsko- Gorzowski.

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.