Głogów pożegnał Pawła Chruszcza

0
58

Najbliższa rodzina, przyjaciele, koledzy z pracy, kibice Chrobrego, Młodzież Wszechpolska i tłumy mieszkańców Głogowa żegnali radnego Pawła Chruszcza. Ceremonia pogrzebowa odbyła się wczoraj o godzinie 14.00 w kościele p.w św. Klemensa w Głogowie.

Głogów  z należytą godnością pożegnał tragicznie zmarłego Pawła Chruszcza. Mszę świętą koncelebrowało wielu księży. Kazanie wygłosił ks. Isakowicz- Zaleski, który mówił o wartościach, jakie towarzyszyły Pawłowi przez całego Jego życie, o miłości nie tylko do tych najbliższych sercu ukochanych osób, ale i do ojczyzny, do miasta.

— Paweł był urodzonym społecznikiem, dlatego los nawet zupełnie obcych ludzi nie był mu nigdy obojętny— mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

Ks. Zaleski swoje kazanie poświęcił Ośmiu Błogosławieństwom, a rozpoczął i zakończył je słowami: „Błogosławieni łaknący sprawiedliwość…”

Była podniosła atmosfera zadumy, białe róże, odpalone race.

Pozostał wielki smutek i pustka…

 

IMG_2252
IMG_2237
IMG_2251
IMG_2258
IMG_2247
IMG_2241
IMG_2240
IMG_2244
IMG_2257

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyjątkowi goście odwiedzili głogowską Komendę
Następny artykułUlicami Głogowa przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...