Nieudolna ucieczka pijanego kierowcy

0
272

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym, niezatrzymanie się do kontroli, złamanie sądowego zakazu kierowania, spowodowanie obrażeń ciała policjantów i pasażerów pojazdu, zmuszanie policjantów do zaniechania czynności służbowych oraz uszkodzenie mienia- lista zarzutów, jakie usłyszał 28- letni kierowca jest naprawdę długa. O szczegółach zdarzenia, które miało miejsce 31 maja w miejscowości Wilków w powiecie głogowskim poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

 (…) Patrol ruchu drogowego usiłował zatrzymać do kontroli samochód opel astra. Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Pomimo podawanych wyraźnie przez policjantów znaków i sygnałów, kierujący oplem, 28 – latek nie tylko zignorował polecenia, ale przyspieszył i uderzył w radiowóz. Próbował dalej uciekać, ale uderzył w znak drogowy i auto taranując ogrodzenie posesji znalazło się na jej terenie — mówi oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta i dodaje Policjanci z patrolu zatrzymali kierowcę oraz osoby znajdujące się w aucie. Wszyscy byli agresywni i policjanci musieli użyć siły, aby ich obezwładnić. Wezwali na pomoc inne patrole, w zatrzymaniu pomógł również policjant po służbie, który przejeżdżał w tym miejscu rowerem.

Okazało się, że 28 letni kierowca jest nietrzeźwy- badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci ustalili, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Funkcjonariusze odnieśli podczas zatrzymania obrażenia i udzielano im pomocy lekarskiej.Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Foto:KPP Głogów

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.