24. Głogowskie Konfrontacje Literackie

0
245

Dziś rozpoczynają się 24.Głogowskie Konfrontacje Literackie- święto literatury w naszym mieście potrwa do 9 czerwca. W ciągu kilku dni mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach.  W programie tego festiwalu poetyckiego z wieloletnią tradycją znalazły się między innymi wieczory z poezją, biesiady poetyckie, spotkania autorskie i warsztaty literackie. Będzie poezja pod gwiazdami na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich i wieczór literacki w ruinach kościoła św. Mikołaja, co jeszcze? 

Podczas pierwszego dnia Głogowskich Konfrontacji Poetyckich o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Henrykiem Adamczykiem oraz promocja tomiku „Dąb”. Miejsce spotkania to Pałac w Gaworzycach.

A co czeka nas w kolejnych dniach?

Spotkania autorskie z literackimi gwiazdami ogólnopolskiego formatu takimi jak Sylwia Chutnik czy Tadeusz Dąbrowski. Zostaną ogłoszone werdykty konkursów poetyckich dla dzieci i młodzieży, zostanie również wybrany laureat ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „O złoty głóg”.

W czwartkowy wieczór na dziedzińcu Zamku Książąt Głogowskich odbędzie wyjątkowy maraton słowno- muzyczny „Poezja pod gwiazdami”, a w piętek,w ruinach kościoła św. Mikołaja będzie można będzie posłuchać spektaklu „Herberta czytanie”.

Nie zabraknie również poetów z całego kraju, do naszego miasta z okazji Konfrontacji Literackich zawitają między innymi: Anna Baśnik, Wojciech Pelc, Joanna Ciecharowska, Kamila Łyłka, Anna Sowińska .

Będzie można również uczestniczyć w warsztatach literackich, które poprowadzi Karol Maliszewski.

Wstęp wolny.

Szczegółowy program 24. Głogowskich Konfrontacji Poetyckich poniżej:

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.