Koncert Pectus na zakończenie Dni Głogowa

0
54

Były koncerty, śpiewy, tańce, biesiadowanie pod chmurką i powietrzne loty na karuzelach- niedziela była ostatnim już momentem na dobrą zabawę podczas tegorocznych Dni Głogowa. Przed sceną, na Wesołym Miasteczku i ogródkach piwnych- wszędzie były tłumy głogowian, którzy korzystali do ostatniej chwili z atrakcji, jakie zostały przygotowane w tym roku z okazji święta naszego miasta.

Dzisiaj pozostało już tylko wielkie sprzątnie i błoga cisza. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze wczoraj Bulwar tętnił życiem… W niedzielę było tu bardzo głośno i tłoczno. Kolejki do poszczególnych atrakcji nie malały, a wręcz przeciwnie czas oczekiwania nieustannie się wydłużał.

Niedzielne koncerty rozpoczął o godzinie 17.00 występ zespołu Roślina. Głogowski zespół powstał w 2001 roku. Ich pierwsza płyta „Na zdrowie” ujrzała światło dzienne w 2015 roku. Zespół koncertuje po całej Polsce. Pectus towarzyszył między innymi grupie „Dżem” jako suport podczas trasy koncertowej z okazji 35 lecia działalności. Występował również przed takimi zespołami jak Organek, Bajm oraz na małej scenie Woodstock. W swoim rodzinnym mieście Panowie mają już spore grono fanów, którzy chętnie słuchają ich muzyki.

O godzinie 18.00 na scenie pojawił zespół Afromental i zapanowało istne szaleństwo. Po występie chłopaki znaleźli czas dla swoich fanów. Rozdawali autografy, chętnie rozmawiali i pozowali do zdjęć. Afromental to dużo pozytywnej energii, mocne brzmienia i ciekawe, barwne postacie tworzące zespół. Panowie są otwarci, pozytywnie nastawieni i tak sympatyczni, że bez względu na upodobania muzyczne nie sposób ich nie lubić…

Zwieńczeniem tegorocznych Dni Głogowa był koncert zespołu Pectus. Pectus tworzą: Tomasz Szczepanik (kompozytor/autor tekstów/wokal/lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja/śpiew), Mateusz Szczepanik (bas/ śpiew), Maciej Szczepanik (gitara/ śpiew).

Pectus powstał wiosną w 2005 roku w Rzeszowie. W styczniu 2007 roku ukazał się promocyjny mini-album i w już w tym samym roku bracia z Pectus zostali finalistami 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Debiuty”. Pierwszym hitem zespołu okazała się piosenka „To, co chciałbym Ci dać”, która powstała we współpracy z Tomkiem Bonarowskim.

Niezwykle melodyjne i wpadające w ucho przeboje zespołu Pectus bardzo szybko rozkołysały zgromadzoną przed sceną głogowską publiczność.

I tak właśnie zakończyło się trzydniowe świętowanie w Głogowie…

 

IMG_2201 (1)
IMG_2215
IMG_2216
IMG_2184
IMG_2196
IMG_2194
IMG_2197
IMG_2199
IMG_2194
IMG_2196
IMG_2177
IMG_2191 (1)

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPosprzątali przed Ratuszem-nie ma już zniczy, portretu i nawet klepsydry…
Następny artykułGłogowska Policja podsumowała miniony weekend
Dawniej stewardessa spędzająca większość swoich dni nad Ziemią. Dziś przede wszystkim mama i kobieta twardo stąpająca po Ziemi. Miłośniczka podróży i pasjonatka mody. Rodowita Głogowianka, która od lat interesuje się losami miasta i jego mieszkańców. Z babską ciekawością i dociekliwością Sherlocka Holmesa obserwuje, co dzieje się w Głogowie. Pisze o wydarzeniach, które są na ustach wszystkich mieszkańców, a także o tych mniej popularnych, wartych bliższego poznania...